Λειτουργία Σχολικών Μονάδων

Σύμφωνα με απόφαση των Δήμων Καβάλας, Παγγαίου και Θάσου, οι σχολικές μονάδες δε θα λειτουργήσουν αύριο 9-1-2017, λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών. Καλούνται  οι Δ/ντές-τριες, Προϊστάμενοι-νες  να μεταβούν στις  σχολικές τους  μονάδες για να ελέγξουν το χώρο και να κάνουν όσες ενέργειες είναι δυνατό να γίνουν σε συνεννόηση με τους Δήμους, ώστε να μην υπάρξουν προβλήματα λόγω του παγετού.

Σύμφωνα με απόφαση του Δήμου Νέστου, οι σχολικές μονάδες θα λειτουργήσουν κανονικά, με την επισήμανση,  ότι σε αυτές του ορεινού όγκου η προσέλευση των μαθητών θα γίνει στις 9.30 (Δ. Σχολεία  Κεχρόκαμπου – Λεκάνης, Νηπιαγωγείο Λεκάνης).

Θα ακολουθήσει άλλη ανακοίνωση, εφ? όσον υπάρχει νεώτερη πληροφόρηση από τους Δήμους.