Φ.23.1/1580 Συμμετοχή σχολείων σε αγώνα δρόμου για άτομα με αναπηρία

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολείων να ενημερώσουν εγγράφως τους εκπαιδευτικούς, τους γονείς και τους μαθητές των σχολείων τους για τη δράση:

Σας γνωρίζουμε ότι διοργανώνεται αγώνας δρόμου για άτομα με Αναπηρία στις 29 Μαρτίου 2015. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 10:30 π.μ. και θα καλύψει τη διαδρομή από τον κήπο της Δημαρχίας έως την περιοχή Περιστερίου Καβάλας με επιστροφή.

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΜΕ οτι στον αγώνα μπορούν, και καλό θα είναι, να πάρουν μέρος όλα τα παιδιά και όχι μόνο άτομα με αναπηρία.

Ελπίζουμε πως θα συμμετάσχει η πλειονότητα των μαθητών και των σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας και Ελευθερούπολης για να σταθούμε ενεργά στο πλευρό των ανθρώπων με αναπηρία.

Παρακαλούνται οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν να λάβουν μέρος στην εκδήλωση να δηλώσουν την πρόθεσή τους μέσω της φόρμας:

Αγώνας δρόμου για άτομα με αναπηρία